הצטרפו לmy roladin
קינוח בצורת לב רולדין

כמה דברים שלא ידעתם על וולנטיינ'ס דיי

וולנטיינ'ס דיי ממש מעבר לפינה, ואנחנו כאן כדי לסגור לכם את הפינה (: הנה כמה עובדות שלא ידעתם על וולנטיינ'ס דיי ועל דרכים מקוריות (ומוזרות לפעמים) לבטא אהבה. והבונוס? ברכה מתאימה בצורת שיר אהבה קטן שמתאים לכל עובדה!

 

זרקי עליו תפוח

תפוחים אדומים טריים

אם רציתם לרמוז למישהו I Love You בימי יוון העתיקה, הייתם צריכים לזרוק עליו תפוח. כן, כן. התפוח סימל את אפרודיטה, אלת האהבה והסיבה לתפוח עצמו מגיעה גם היא מהמיתולוגיה היוונית ותחרות על ליבם של אלים, אלות ובני תמותה. אמנם היום, אם תזרקו על מישהו תפוח, אהבה זה הדבר האחרון שהאקט הזה יבטא, אבל אולי אפשר להחזיר אותו. סוכריות בבר מצווה גם התחילו מתישהו, לא? בכל מקרה, הבטחנו שיר אהבה קצר שאפשר לחרוט על התפוח לפני שזורקים אותו:

ורדים הם אדומים,

רוצה לחיות איתך לנצח,

הנה תפוח לאות אהבתי

וסליחה שפתחתי לך את המצח

 

 

אפשר להציע לך להיות חברי הטוב ביותר?

אשה וחתול ג'ינג'י על ערסל צהוב

על פי מחקר שנערך ב- 2020, 27.6 מליון אמריקאים קנו מתנות לוולנטיינ'ס לכלבים שלהם, ו- 17.1 מליון מתנות לחתולים שלהם. ב- 2021 סך המכירות של מתנות לחיות לוולנטיינ'ס דיי מוערך ב 2.14 מליארד דולר (!)

אי אפשר בלי ברכה כמובן:

אז מה אם יש לי מלא פרווה על הספה

ומסביב לקערית יש מלא מים על הרצפה

בכל פעם שאנחנו מתראים זה רגע אמיתי של שמחה

אז קניתי מתנה קטנה, כי מגיע לך

 

 

החיים הם כמו קופסת שוקולד

קופסה אדומה בצורת לב ממולאת בשוקולדים

קופסת השוקולד-בצורת-לב הראשונה בעולם הוצגה לציבור בשנת 1861 על ידי בחור בשם ריצ'ארד קאדברי, ואם השם הזה מצלצל לכם מוכר זה בגלל שאותו ריצ'ארד הוא בנו של מייסד מותג השוקולד הבריטי הידוע Cadbury. ריצ'ארד שלנו היה בחור עם ראש מקורי ורצון להגדיל את המכירות, ולכבוד וולנטיינ'ס דיי של אותה שנה הציג את הקופסה – מיותר לציין שהמכירות הצליחו מעבר למצופה – יותר מ 150 שנה לאחר מכן יותר מ-36 מליון קופסאות שוקולד בצורת לב נמכרות בשנה בארצות הברית בלבד!

ומה עם ברכה מתאימה?

בתוך הקופסה, בשקט מחכים

אוסף מיוחד של פרלינים מתוקים.

כל אחד בטעם משלו, יש מגוון של שוקולד –

יש חום, או לבן או מריר במיוחד.

יש עם מרציפן ויש גם עם אננס.

אופס שכחתי באוטו, הכל פה נמס.

 

 

יש כרטיס (ברכה)?

כרטיס ברכה עם לב בצורת כדור פורח

אין ספק שכל התכונה סביב הוולנטיינ'ס דיי מניבה מכירות מרשימות ברחבי העולם. אחרי שראינו מה ריצ'ארד קאדברי עשה, מגיע תורה של אסתר האולנד (Esther Howland), יזמית יצירתית ממדינת מסצ'וסטס, שב- 1840 התחילה ייצור המוני של כרטיסי ברכה לוולנטיינ'ס. כרטיסים כאלה היו קיימים קודם, אבל אסתר זיהתה את הפוטנציאל המסחרי של המועד ומכרה כרטיסים בחנות מוצרי הנייר של אבא שלה. גם פה, אסתר התחילה מסורת ארוכת שנים, ומגיע גם לה שיר ברכה:

בלעדיך זה לא היה אותו הדבר

בלעדיך עוד הייתי בחיפושים אחרי נייר,

מצאתי כרטיס שמבטא את רגשותיי באמת,

והוספתי בסוף לב קטן שציירתי עם עט

 

 

הלו?

אשה מחוייכת בחולצה לבנה, מדברת בטלפון, נרגשת

כל כך הרבה מילות אהבה נאמרות ב- 14.2, בכל השפות שבעולם, וזה המקום גם להודות לאלכסנדר גרהם בל, ממציא הטלפון, שרשם פטנט על המצאתו ב- 14.2.1876!

לכבודך אלכסנדר, שיר ברכה לאירוע:

הלו, שומע? רציתי לספר

שאני מאוהבת בך שנה וקצת יותר

קצת קשה לי להתבטא במילים, הקול קצת רועד

אז שלחתי לך סטיקר של לב מרקד

 

 

ואם אתם מחפשים מתנה מקורית לוולנטיינ'ס, כדאי שתקפצו לחנות האונליין שלנו, הכנו לכם רעיונות טעימים לחלוק עם אהוביכם – קינוחים, מארזים ועוד הפתעות מתוקות

קינוח שוקולד בצורת לב של רולדין 

 

 

 

my Roladin
לחצו כאן ותהנו לפני כולם ממבצעים ועדכונים חמים